O mně a tvůrčím procesu

Jak to celé vnímám já? Tvůrčí proces mě přenáší do stavu, kdy se plně soustředím na přítomný okamžik. Ten čas soustředění, kdy zapomínám na vše okolo, byl pro mě vždy cenný a prospěšný. To se ukázalo i v době, kdy jsem začala docházet na terapie a potřebovala ze sebe dostat různé emoce. Tímhle náročným obdobím mě provedl akryl, který mi dovolil vytvářet nejen barevné kompozice, ale i různé struktury. 

unnamed (2)

V uvolněnějším období jsem přešla na akvarel, který doplňuji různými kresbami. Díky těmto krátkým cvičením jsem stále na tvůrčí vlně a když cítím tlak, úzkost nebo jiné emoce, mohu rychle sáhnout po skicáku a vymalovat se. To se stalo mou běžnou rutinou a minimálně 15 minut denně věnuji čas tvůrčí činnosti.

Můj životní příběh mě inspiroval i k tomuto projektu, kdy jsem cítila potřebu předat možnost tvůrčího procesu dál a spojit mou vášeň k umění s něčím, co mi dává dlouhodobý smysl. Přišla jsem tak s výtvarnými sadami, kterými netlačím na výkon či výsledek, ale na vypnutí hlavy, lásku k procesu a prožitky s tím spojené. 

unnamed

Vývoj produktů nebyl jednoduchý, zejména hledání správné varianty pouzder, díky kterým si můžete vzít svou sadu úplně kamkoliv. Prvním výkopem se stala Kaligrafická, kterou velmi brzy doplnila Akvarelová a Linorytová. Díky variabilitě výtvarných sad jsem mohla nabídnout různé zážitky, aby zákazník mohl zvážit, jaký typ sady aktuálně potřebuje - ať už trochu hrubší linoryt, rozvolněný akvarel či přístupnější akryl.

 

Věřím, že nepředávám jen výtvarné potřeby v krabičce, ale celý koncept - možnost vypnutí, odpočinku a zážitek z tvůrčího procesu. Zpětné vazby jsou toho důkazem - píšete mi, že jste na chvíli zpomalili, začínáte se objevovat nebo hledáte to, co jste vlivem různých situací ztratili. A já vás naprosto chápu - sama jsem se ztratila a potřebovala se zorientovat. 

 

I když vím, že má díla nejsou dokonalá, slouží mým potřebám a podněcují k dalšímu tvoření. Mou motivací není výsledek, ale tvorba jako taková, která nemusí sloužit ničemu jinému, než danému okamžiku. Nemám problém přetřít plátno nebo vyhodit papíry do koše, nicméně pojí se s tím jedna podmínka - vyhazování děl nemá být trestem, ale vlídné rozloučení, poděkování za ten okamžik, kdy jsem nemusela nic, jen si užívat proces, a to i když to jde jako nic nebo když se motám a nejde mi to.

 

Věřím, že Objevovna je pro všechny, kteří potřebují zvolnit, zaměřit se na sebe a zažít nové podněty. Výtvarné sady nejsou omezené věkem, pohlavím, vyznáním ani zkušenostmi, takže se do nich může pustut úplně každý, kdo má jen trochu blízko k tvoření. A i když vím, jak těžké je (znovu) začít, ten vyzenovaný stav po tvoření přeji každému.

 

P.S.: Chceš se objevit? Pro začátek zkus můj e-book, který najdeš ke stažení zdarma. Už stačí jen vytisknout <3