Průvodce Objevovnou aneb jaká sada je pro tebe to pravé?

Výtvarná tvorba dokáže uvolnit naši mysl, přinést do života větší klid a naplnit nás radostí. Pokud hledáš čas pro sebe, ve kterém zapojíš svou kreativitu a naučíš se novou dovednost, výtvarné sady jsou skvělou volbou. Jak ale poznat, která je ta pravá? V tomto průvodci představíme tři různé sady – kaligrafickou, akvarelovou a linorytovou, abychom ti pomohli objevit, která by dokázala obohatit tvou kreativní cestu.

IMG_2361

Kaligrafická sada aneb láska ke krásnému písmu

Konec škrábání! Pokud máš ráda eleganci a preciznost výtvarného projevu, krasopísmo může být tou pravou volbou. Je vhodná zejména pro ty, kteří ocení propracovanost detailů, dokáží se opravdu soustředit na každý tah a umí být hodně precizní. Díky těmto vlastnostem jistě brzy ovládneš techniku psaní a budeš moct rozvíjet svůj vlastní rukopis, který oceníš při psaní dopisů nebo cedulek na vánoční dárky.

Akvarelová sada plná barev

Akvarel je skvělý pro všechny tvořivé duše, které nechtějí mít pevně určené hranice a nebojí se experimentů. Pokud jsi v rámci tvorby spíše bohém, který chce mít volnou ruku, svět akvarelu by tě mohl oslovit. Nech se nést proudem barev a své nálady a vytvoř dílo, které odráží tebe a tvé myšlenky. 

Linorytová sada pro milovníky grafiky a tisku

Linoryt je skvělá umělecká technika, která propojuje precizní svět s tím bohémským. Tato metoda je známá svou jedinečnou texturou, kontrastem, nutností pevné ruky i zábavným finishem ve formě tisku děl na papír. Linoryt jistě oceníš ve chvíli, kdy máš na tvorbu větší množství času (zejména při rytí do lina), ale můžeš vše odložit a vracet se k práci podle tvé nálady a času. Neboj se vytvořit své vlastní originální tisky, které můžeš jistě předat i jako originální dárek.

Scrapbooková sada pro zachování vzpomínek

Scrapbook je kreativní způsob, jak uchovávat a sdílet vzpomínky. Jedná se o deník či album, do kterého můžete vkládat fotografie, výstřižky, lístky, dopisy a další osobní předměty. Scrapbooking umožňuje vytvořit jedinečnou vizuální historii vašeho života nebo konkrétní události. Můžete použít různé dekorační prvky, jako jsou nálepky, stužky, razítka a citáty, aby vaše stránky byly ještě osobnější. Je to skvělý způsob, jak se vyjádřit a zachytit okamžiky, které jsou pro vás důležité. 


Každá výtvarná technika nabízí jiné kvality, proto se zamysli zejména nad tím, co tě oslovuje a láká. Pokud si nebudeš vědět rady s výběrem, neboj se ozvat na Instagram nebo napiš e-mail na info@objevovna.cz a já ti s výběrem ráda pomohu.